Ανοιχτή Πρόσκληση στις Διπλωματικές Εξετάσεις του 3ου έτους

Το 3ο έτος της Ανώτερης Σχολής Δραματικής Τέχνης Δήμου Αγίας Βαρβάρας ‘Ιάκωβος Καμπανέλλης»
σας καλεί στις παραστάσεις για τις Πτυχιακές Εξετάσεις
την Παρασκευή 16.06 και το Σάββατο 17.06 στις 18.30, στο θεατράκι στο λοιμωδων, κοντά στο μετρό Αγία Μαρίνα.
Θα παρουσιαστούν τα έργα:

«Κάζιμιρ και Καρολίνα» του Έντεν φον Χόρβατ
σε διδασκαλία Michael Seibel

«Εκκλησιάζουσες» του Αριστοφάνη
σε διαδασκαλία Θεόδωρου Εσπίριτου

«Το παιχνίδι της σφαγής» του Ευγένιου Ιονέσκο
σε διδασκαλία Γιάννη Παπαγιάννη.
Χορός-Κίνηση: Σεσίλ Μικρούτσικου.

Η κάθε παράσταση διαρκεί 1 ώρα.
Ανάμεσα στις παραστάσεις υπάρχει διάλειμμα.

προγραμμα εξετασεων

ΑΝΩΤΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ   ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ «ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗΣ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Α΄ ΚΑΙ Β΄ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Γ΄ ΕΤΟΥΣ 2017

 

ΠΕΜΠΤΗ 11/05/2017 ώρα:3.30-9.30μ.μ(ΣΧΟΛΗ) ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ-ΔΡΑΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ. ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ.  (Γ΄ ΕΤΟΣ)Υπεύθυνοι καθηγητές : ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΕΜΕΡΤΖΗ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ, ΘΑΝΟΣ ΦΩΣΚΑΡΙΝΗΣ. /ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ Υπεύθ. καθηγήτρια: ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΣΟΝΤΑΚΗ (Γ΄ ΕΤΟΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 25/05/2017 ώρα:5.30-10.30μ.μ(ΣΧΟΛΗ) ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ-ΔΡΑΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ,ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ

Υπεύθυνοι καθηγητές : ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΕΜΕΡΤΖΗ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ , ΘΑΝΟΣ ΦΩΣΚΑΡΙΝΗΣ(Α, Β ΕΤΟΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/05/2017  ώρα: 9.30 μ.μ ΣΧΟΛΗ) ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ / Υπεύθυνος  καθηγητής:Φ.ΚΑΤΕΧΟΣ(Α΄ ΕΤΟΣ) «
ΔΕΥΤΕΡΑ 29/5/2017 ώρα: 3.30 μ.μ(ΣΧΟΛΗ) ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ Υπεύθ. καθηγήτρια: ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΣΟΝΤΑΚΗ (Β΄ ΕΤΟΣ)
ΤΡΙΤΗ  30/05/2017 ώρα:7.30 μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνος καθηγητής: ΣΙΜΩΝ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ   ( Β΄ ΕΤΟΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ  31/05/2017 ώρα:8.00  μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος  καθηγητής:ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ(Α΄ ΕΤΟΣ)  “ANOIKTO MAΘΗΜΑ»
ΠΕΜΠΤΗ 01/06/2017 ώρα: 7.00 μ.μ (Κ.Κ.Α.Χ) ΜΟΥΣΙΚΗ-ΤΡΑΓΟΥΔΙ /Υπεύθυνος καθηγητής: ΑΝΡΙ  ΚΕΡΓΚΟΜΑΡ  (Α, Β , Γ ΕΤΟΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 02/06/2017 ώρα:7.00 μ.μ ΣΧΟΛΗ) ΞΙΦΑΣΚΙΑ-ΟΠΛΟΜΑΧΗΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (Α΄, Β΄ ΕΤΟΣ)/

 ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ( Β΄ ΕΤΟΣ)

ΤΡΙΤΗ 06/06/2017 ώρα:7.30  μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΘΕΜΗΣ ΠΑΝΟΥ(Α΄ΕΤΟΣ) «
ΠΕΜΠΤΗ 08/06/2017 ώρα:  8.30  μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ/Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΑΛΕΞΙΑ ΚΑΛΤΣΙΚΗ  (Β΄ΕΤΟΣ)«
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09/06/2017 ώρα:8.30  μ.μ (ΣΧΟΛΗ)

 

ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ / Υπεύθυνος  καθηγητής: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ (Α΄, Β΄ ΕΤΟΣ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 12/6/2017 ώρα: 4.30 μ.μ(ΣΧΟΛΗ)

 

ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ (Α΄, Β΄  ΕΤΟΣ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 12/6/2017 ώρα: 8.30  μ.μ(Κ.Κ.Α.Χ)  ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ /ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ: « ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ »  ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΙΟΝΕΣΚΟ  /    ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ
ΤΡΙΤΗ  13/6/2017 ώρα:8.30  μ.μ(Κ.Κ.Α.Χ)

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ /ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΪΜΠΕΛ «ΚΑΖΙΜΙΡ ΚΑΙ ΚΑΡΟΛΙΝΑ»:ΕΝΤΕΝ ΦΟΝ ΧΟΡΒΑΤ.
ΤΕΤΑΡΤΗ  14/06/2017 ώρα: 8.30  μ.μ (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ /ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ

«ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ»ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ.

ΠΕΜΠΤΗ 15/06/2017 ώρα: 8.30 μ.μ (Γ.ΡΙΤΣΟΣ) ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΣΟΝΤΑΚΗ (Α΄ ΕΤΟΣ)/ ΧΟΡΟΣ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΣΙΜΩΝ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ(Α΄ ΕΤΟΣ): «Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ» ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΤΡΙΒΙΖΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/06/2017 ώρα:6.00 μ.μ (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ  / Υπεύθυνοι καθηγητές: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ: «ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ» ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ/   ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΪΜΠΕΛ «ΚΑΖΙΜΙΡ ΚΑΙ ΚΑΡΟΛΙΝΑ»ΕΝΤΕΝ ΦΟΝ ΧΟΡΒΑΤ./ ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ: «ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ »  ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΙΟΝΕΣΚΟ  / ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ
ΤΡΙΤΗ  20/06/2017 ώρα: 9.30 π.μ   (Κ.Κ.Α.Χ)   ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ Γ ΕΤΟΥΣ ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΥΠ.ΠΟ.Α / Υπεύθυνοι καθηγητές: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ: «ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ»ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ/   ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΪΜΠΕΛ «ΚΑΖΙΜΙΡ ΚΑΙ ΚΑΡΟΛΙΝΑ»ΕΝΤΕΝ ΦΟΝ ΧΟΡΒΑΤ./ ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ: «ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ »  ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΙΟΝΕΣΚΟ  / ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ
ΤΡΙΤΗ  20/06/2017 ώρα: 8.30 μ.μ   (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒΟΥ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ:   «ΦΩΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑ» / Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ (Β΄ ΕΤΟΣ).
ΤΕΤΑΡΤΗ  21/06/2017 ώρα:  9.00  μ.μ  (ΣΧΟΛΗ)

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΜΑΡΙΑ ΖΟΡΜΠΑ (Α΄ΕΤΟΣ)«
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/06/2017 ώρα:7.30 μ.μ  (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ/Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ (Β΄ΕΤΟΣ)« ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ» ΓΑΛΛΙΚΟΣ ΚΛΑΣΙΚΙΣΜΟΣ – ΕΛΙΣΑΒΕΤΙΑΝΟ ΘΕΑΤΡΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  30/06/2017 ώρα: 9.00 μ.μ ΣΧΟΛΗ)

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής:ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (Β΄ΕΤΟΣ) « ΦΟΙΝΙΣΣΕΣ» ΕΥΡΥΠΙΔΗΣ
 ΔΕΥΤΕΡΑ   03/07/2017 ώρα: 9.00  μ.μ  (ΣΧΟΛΗ)

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος  καθηγητής: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (Α΄ΕΤΟΣ) «ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΙΑΚΩΒΟ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ»    «ΜΑΟΥΤΧΑΟΥΖΕΝ»