προγραμμα εξετασεων

ΑΝΩΤΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ   ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ «ΙΑΚΩΒΟΣ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗΣ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Α΄ ΚΑΙ Β΄ ΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Γ΄ ΕΤΟΥΣ 2017

 

ΠΕΜΠΤΗ 11/05/2017 ώρα:3.30-9.30μ.μ(ΣΧΟΛΗ) ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ-ΔΡΑΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ. ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ.  (Γ΄ ΕΤΟΣ)Υπεύθυνοι καθηγητές : ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΕΜΕΡΤΖΗ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ, ΘΑΝΟΣ ΦΩΣΚΑΡΙΝΗΣ. /ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ Υπεύθ. καθηγήτρια: ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΣΟΝΤΑΚΗ (Γ΄ ΕΤΟΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 25/05/2017 ώρα:5.30-10.30μ.μ(ΣΧΟΛΗ) ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ-ΔΡΑΜΑΤΟΛΟΓΙΑ, ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ,ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΟΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ

Υπεύθυνοι καθηγητές : ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΔΕΜΕΡΤΖΗ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ , ΘΑΝΟΣ ΦΩΣΚΑΡΙΝΗΣ(Α, Β ΕΤΟΣ)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 26/05/2017  ώρα: 9.30 μ.μ ΣΧΟΛΗ) ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ / Υπεύθυνος  καθηγητής:Φ.ΚΑΤΕΧΟΣ(Α΄ ΕΤΟΣ) «
ΔΕΥΤΕΡΑ 29/5/2017 ώρα: 3.30 μ.μ(ΣΧΟΛΗ) ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ Υπεύθ. καθηγήτρια: ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΣΟΝΤΑΚΗ (Β΄ ΕΤΟΣ)
ΤΡΙΤΗ  30/05/2017 ώρα:7.30 μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνος καθηγητής: ΣΙΜΩΝ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ   ( Β΄ ΕΤΟΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ  31/05/2017 ώρα:8.00  μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος  καθηγητής:ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ(Α΄ ΕΤΟΣ)  “ANOIKTO MAΘΗΜΑ»
ΠΕΜΠΤΗ 01/06/2017 ώρα: 7.00 μ.μ (Κ.Κ.Α.Χ) ΜΟΥΣΙΚΗ-ΤΡΑΓΟΥΔΙ /Υπεύθυνος καθηγητής: ΑΝΡΙ  ΚΕΡΓΚΟΜΑΡ  (Α, Β , Γ ΕΤΟΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 02/06/2017 ώρα:7.00 μ.μ ΣΧΟΛΗ) ΞΙΦΑΣΚΙΑ-ΟΠΛΟΜΑΧΗΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (Α΄, Β΄ ΕΤΟΣ)/

 ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ( Β΄ ΕΤΟΣ)

ΤΡΙΤΗ 06/06/2017 ώρα:7.30  μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΘΕΜΗΣ ΠΑΝΟΥ(Α΄ΕΤΟΣ) «
ΠΕΜΠΤΗ 08/06/2017 ώρα:  8.30  μ.μ (ΣΧΟΛΗ) ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ/Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΑΛΕΞΙΑ ΚΑΛΤΣΙΚΗ  (Β΄ΕΤΟΣ)«
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09/06/2017 ώρα:8.30  μ.μ (ΣΧΟΛΗ)

 

ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ / Υπεύθυνος  καθηγητής: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ (Α΄, Β΄ ΕΤΟΣ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 12/6/2017 ώρα: 4.30 μ.μ(ΣΧΟΛΗ)

 

ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ (Α΄, Β΄  ΕΤΟΣ)
ΔΕΥΤΕΡΑ 12/6/2017 ώρα: 8.30  μ.μ(Κ.Κ.Α.Χ)  ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ /ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ: « ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ »  ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΙΟΝΕΣΚΟ  /    ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ
ΤΡΙΤΗ  13/6/2017 ώρα:8.30  μ.μ(Κ.Κ.Α.Χ)

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ /ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΪΜΠΕΛ «ΚΑΖΙΜΙΡ ΚΑΙ ΚΑΡΟΛΙΝΑ»:ΕΝΤΕΝ ΦΟΝ ΧΟΡΒΑΤ.
ΤΕΤΑΡΤΗ  14/06/2017 ώρα: 8.30  μ.μ (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ /ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ

«ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ»ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ.

ΠΕΜΠΤΗ 15/06/2017 ώρα: 8.30 μ.μ (Γ.ΡΙΤΣΟΣ) ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΠΡΟΦΟΡΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΣΟΝΤΑΚΗ (Α΄ ΕΤΟΣ)/ ΧΟΡΟΣ / Υπεύθυνος καθηγητής: ΣΙΜΩΝ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ(Α΄ ΕΤΟΣ): «Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΗΣ ΧΑΜΕΝΗΣ ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ» ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΤΡΙΒΙΖΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/06/2017 ώρα:6.00 μ.μ (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ  Γ ΕΤΟΥΣ  / Υπεύθυνοι καθηγητές: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ: «ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ» ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ/   ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΪΜΠΕΛ «ΚΑΖΙΜΙΡ ΚΑΙ ΚΑΡΟΛΙΝΑ»ΕΝΤΕΝ ΦΟΝ ΧΟΡΒΑΤ./ ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ: «ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ »  ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΙΟΝΕΣΚΟ  / ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ
ΤΡΙΤΗ  20/06/2017 ώρα: 9.30 π.μ   (Κ.Κ.Α.Χ)   ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΕΣ Γ ΕΤΟΥΣ ΓΙΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΥΠ.ΠΟ.Α / Υπεύθυνοι καθηγητές: ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΕΣΠΙΡΙΤΟΥ: «ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ»ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗΣ/   ΜΙΧΑΗΛ ΖΑΪΜΠΕΛ «ΚΑΖΙΜΙΡ ΚΑΙ ΚΑΡΟΛΙΝΑ»ΕΝΤΕΝ ΦΟΝ ΧΟΡΒΑΤ./ ΓΙΑΝΝΗΣ  ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ: «ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΣΦΑΓΗΣ »  ΕΥΓΕΝΙΟΣ ΙΟΝΕΣΚΟ  / ΧΟΡΟΣ/ Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΣΕΣΙΛ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΥ
ΤΡΙΤΗ  20/06/2017 ώρα: 8.30 μ.μ   (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒΟΥ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ:   «ΦΩΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑ» / Υπεύθυνη καθηγήτρια: ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ (Β΄ ΕΤΟΣ).
ΤΕΤΑΡΤΗ  21/06/2017 ώρα:  9.00  μ.μ  (ΣΧΟΛΗ)

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΜΑΡΙΑ ΖΟΡΜΠΑ (Α΄ΕΤΟΣ)«
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/06/2017 ώρα:7.30 μ.μ  (Κ.Κ.Α.Χ) 

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ/Υπεύθυνη καθηγήτρια:ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ (Β΄ΕΤΟΣ)« ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΗ» ΓΑΛΛΙΚΟΣ ΚΛΑΣΙΚΙΣΜΟΣ – ΕΛΙΣΑΒΕΤΙΑΝΟ ΘΕΑΤΡΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  30/06/2017 ώρα: 9.00 μ.μ ΣΧΟΛΗ)

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος καθηγητής:ΝΙΚΟΛΑΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (Β΄ΕΤΟΣ) « ΦΟΙΝΙΣΣΕΣ» ΕΥΡΥΠΙΔΗΣ
 ΔΕΥΤΕΡΑ   03/07/2017 ώρα: 9.00  μ.μ  (ΣΧΟΛΗ)

 

ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ / Υπεύθυνος  καθηγητής: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ (Α΄ΕΤΟΣ) «ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΙΑΚΩΒΟ ΚΑΜΠΑΝΕΛΛΗ»    «ΜΑΟΥΤΧΑΟΥΖΕΝ»

 

ΤΜΗΜΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ-MASTERCLASS

ΤΜΗΜΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ
Στο πλαίσιο των μαθημάτων του τμήματος συνεχίζονται τα «masterclasses».
Σάββατο 20 Μαϊου 14.00-17.00

M A S T E R C L A S S
ΣΧΕΣΗ ΟΠΕΡΑΤΕΡ-ΗΘΟΠΟΙΟΥ
ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΣΒΙΚΗΣ διευθυντής φωτογραφίας – Βοηθός δ/ντή φωτογραφίας

Η συμμετοχή είναι ελεύθερη.
Για τη συμμετοχή σας επικοινωνήστε στο τηλ. 210 5622799 και ώρες 15.30 -22.30, ή στο e-mail της σχολής agvdrama@gmail.com

ΤΜΗΜΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Συνεχίζονται τα μαθήματα του τμήματος Κινηματογράφου.
Αυτό το Σάββατο 13/05/17 ώρα:14.00-18.00 διδάσκει η υπεύθυνη του τμήματος Κινηματογράφου, σκηνοθέτις κ. Κατερίνα Ευαγγελάκου.
Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ. 210 5622799.

ΤΜΗΜΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ

Συνεχίζονται τα μαθήματα του τμήματος Κινηματογράφου.

Αυτό το Σάββατο 29/04/17 ώρα:14.00-18.00 διδάσκει η υπεύθυνη του τμήματος Κινηματογράφου, σκηνοθέτις κ. Κατερίνα Ευαγγελάκου. Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής στο τηλ. 210 5622799.